Share
Sprawdź, co się u nas działo
 ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
 
Hej !
To nie jest zwykły newsletter. Dziś zapraszamy do naszego oplotkowego magazynu, kwartalnego zestawienia tego, co najważniejsze w Oplotki.pl. Najważniejsze, bo wszystko by się nie zmieściło. Dziś serwujemy podsumowanie trzeciego kwartału 2023 roku.
Oplotki wyrosły z miłości do rękodzieła i choć daleko już wykraczają poza szydełkowy schemat, tego aspektu nie może u nas nigdy zabraknąć.

Bo i tej miłości nie brak. Piękno rękodzieła to coś, czym chcemy się dzielić, co chcemy propagować, czym chcemy zarażać. Dlatego zapraszamy do wspólnego odkrywania radości płynącej z procesu tworzenia. Nie! Nie tego wielkiego, dostępnego utalentowanym, wielkim artystom. Stawiamy na pokazywanie, że radość tworzenia własnymi rękami jest dostępna dla wszystkich, i że warto z niej czerpać jak najczęściej.

Dlatego niemal w każdy poniedziałek zapraszamy na bezpłatne warsztaty rękodzielnicze. Tak! Często wybieramy tematy proste, właśnie po to, by można było zaprosić koleżankę, siostrę, a nawet partnera. Chcemy być na żywo z drugim człowiekiem, pogadać, spotkać się, a rękodzieło to świetny pretekst.

Przyjdź, zaproś bliską Ci osobę, spróbuj...


Na większość III kwartału przypadł okres wakacyjny. A w wakacje zepół Oplotki również stara się łapać promienie słońca, by naładować akumulatory na resztę roku 😉. Tradycyjnie zatem podczas wakacji przypominałyśmy najbardziej popularne warsztaty, które odbyły się wciągu poprzednich miesięcy.

Nowy sezon warsztatowy ruszył od października. Gorąco zapraszamy, aby zaglądać do naszego kalendarza ponieważ pojawiają się w nim nie tylko warsztaty oplotkowe, ale również gościnne.

Oraz na kanał YouTube. Całą playlistę z warsztatami znajdziesz, klikając guzik poniżej:
W tym kwartale nie zabrakło jednak na You Tube kontynuacji Biblioteki Rękodzielnika, w której przeglądamy i pokazujemy książki oraz materiały. Niejedna rękodzielniczka czerpała z nich wiedzę. Dla niektórych to taki mały skok w przeszłość i do wspomnień, dla innych źródło wiedzy, bo choć tych pozycji próżno już szukać na półkach księgarni, to jeszcze wciąż krążą po rynku z drugiej ręki. Sporo nowych pozycji wskoczyło na tę playlistę, warto śledzić na bieżąco.

Choć warsztatowo królowały powtórki, to w naszych kursach rękodzielniczych sporo się działo i moduły pełne letnich inspiracji zagościły:

w kursie szydełkowania:
(m.in. uroczy kaktus, któremu żadna susza nie zaszkodzi, ale również całkiem letnie zabawy z granny square - bo choć jest znany głównie, jako patent na koc, to letni top też z nich wyczarujesz)
Kliknij poniżej, by podejrzeć zajawkę.

(to inspiracje na letnie dodatki makramowe pareo, oryginalny dodatek do kapelusza)
(coś dla podróżujących, również z dziećmi czyli małe i duże aplikacje ułatwiające organizację walizek):
Oczywiście to nie znaczy, że spoczywamy na laurach - kolejne materiały już czekają w kolejce, by powiększyć bogate zasoby naszych rękodzielniczych kursów 🤩 i niebawem do nich trafią.

I nieprzerwanie, w każdą środę
, na profilu facebookowym spotykamy się w komentarzach pod specjalnym postem, który niesie piękno rękodzieła od oplotkowej społeczności prosto w świat. Gorąco zapraszamy, by dołączyć.
Oplotki to również wsparcie dla tych, którym rękodzieło jako hobby nie wystarcza. Mowa oczywiście o twórcach, którzy na bazie swoich umiejętności rękodzielniczych prowadzą biznes lub zamierzają go prowadzić.

Mogłoby się wydawać, że wakacje i niewiele będzie się działo. A jednak!
5 lat to poważny wiek, a taką właśnie rocznicę obchodziło Stowarzyszenie Oplotki.
Z tej okazji zeserwowałyśmy urodzinowy wpis blogowy 🎉🎉🎉Ta historia do krótkich nie należy, dlatego warto zaparzyć herbatę lub kawę i podelektować się lekturą w spokoju. kliknij tytuł poniżej, by przejść do wpisu:Przez całe wakacje można było też słuchać, ale i oglądać, wakacyjną serię podcastową, w której to goście przejmowali stery i przypytywali Agnieszkę. Seria tak bardzo przypadła do gustu, że wciąż dorzucamy kolejne odcinki (już jako powakacyjne 😉).
Kasia Krasucka, Ania Papiernik, Iwona Madej, Mava Targosz, Wanda Felis, Magda Kosak, Justyna Broniecka - wzięły Agę w krzyżowy ogień pytań. Śmiało obejrzyj lub posłuchaj tych rozmów. Może podsuną Ci rozwiązanie, które sprawdzi się u Ciebie... klikając w wybrane imię, przeniesiesz się do odpowiedniego nagrania video. Jeżeli chcesz posłuchać kliknij tu: playlista podcasty

Wakacyjne treści oplotkowe miały być lekkie, inspirujące, łatwe do zabrania ze sobą na plażę, do parku, gdziekolwiek...

Miały dać trochę oddechu, a trochę okazji do zastanowienia co dalej. Jaki następny krok?
A żeby nie zostawiać pytań bez odpowiedzi... i skoro wrzesień to nie tylko początek roku szkolnego, ale również taki trochę "drugi Nowy Rok"... Taka dobra okazja, by zacząć...

Dlatego właśnie ten termin.
Dlatego przez całe wakacje, choć na pozór leniwie płynął czas, na oplotkowym zapleczu praca szła pełną parą, by we wrześniu zaprosić na (już możemy powiedziec to całkiem oficjalnie): cykliczną biznesową konfrerencję online dla branży rękodzielniczej:
Handmade Biz Summit 2023 - czyli druga edycja wydarzenia, która przyciąga coraz więcej rękodzielnków, którzy chcą sięgać dalej, profesjonalizować branżę handmade i rozwijać swoje biznesy.

Handmade Biz Summit 2023 to 5 dni, podczas których można było poznać ciekawe techniki rękodzielnicze oraz historie twórców, którzy się nimi posługują, a także drogi (niekoniecznie usłane różami), którymi musieli podążać, aby dojść do miejsca, w którym są dzisiaj.

Handmade Biz Summit 2023 to prelekcje przygotowane przez zaproszonych gości z branży rękodzieła oraz z innych, których know-how często jest bardzo uniwersalne i łatwo da się przyłożyć do biznesu handmade.

Handmade Biz Summit 2023  to ponad 25 prelekcji dotykających tematów czysto technicznych, strategicznych, ale i mindsetowych oraz tych zwracających uwagę na tak istotne, a często zapominane self-care.

Handmade Biz Summit 2023 to wreszcie chwila oddechu po dużej dawce wiedzy - czyli porcja warsztatów online oraz piękno rękodzieła płynące wprost od oplotkowej społeczności.

Tak m.in. mówią o tym wydarzeniu jego uczestnicy:

 
 
A tu kilka słów od jednej z prelegentek:

Wielkie gratulacje i podziękowania za MEGA robotę dla CIebie i całego zespołu Oplotkowego.
Jestem szczęśliwa i zaszczycona, że mogłam być prelegentką na tej konferencji.
Bardzo Ci dziękuję za zaufanie i udostępnienie przestrzeni dla mojego przekazu.

Bardzo mnie inspirujesz i dzięki tej konferencji zaczynam krystalizować swoje marzenia i wizje mojego celu w biznesie. I może też już mniej się bać sukcesu :)

Siła wspólnoty dodaje skrzydeł!!
...
Dajesz wielką wartość i robisz to autentycznie.
Szacunek i podziw 💟

Pozdrawiam serdecznie
Joanna Tor-Gazda - Projektantka Slow Fashion, malarka, pisarka i menadżerka artystycznego biznesu.


Podczas trwania konferencji tj. w dniach 11 - 15 (plus weekend!) września wszystkie prelekcje można było oglądać całkowicie bezpłatnie na stronie konferencji.
Dziś, na stronie wciąż można zobaczyć, kto był gościem na HBS2023, jakie tamaty były brane pod dyskusję, a także nagrania live'ów na podsumowanie danego dnia oraz oczywiście oddech z rękodziełem.

Nagrania prelekcji są już przeniesione na naszą platformę kursową i można je obejrzeć po wykupieniu biletu VIP, który gwarantuje m.in.:

  • dostęp do wszystkich materiałów konferencji na wygodnej i nowoczesnej platformie cyfrowej aż do końca sierpnia 2024 r w tym,
  • nagrania 28 prelekcji,
  • workbook, który pomoże uporządkować zdobytą wiedzę,
  • dostęp do comiesięcznych spotkań na żywo pogłębiających tematykę konferencji oraz nagrania tych spotkań (za nami już pierwsze spotkanie o AI, kolejne  o wycenie już zaplanowane na listopad)

Każde z dodatkowych spotkań jest nagrywane, a nagranie zasila zestaw materiałów konferencyjnych na platformie. Dlatego też po każdym spotkaniu na żywo cena konferencji rośnie.

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem dostępu do HBS2023 wniosek jest prosty: im szybciej zdecydujesz się na zakup, tym mniej zapłacisz i tym dłużej będziesz mogła/mógł korzystać.

kliknij guzik poniżej, jeżeli chcesz kupić handmade Biz Summit VIP zanim cena wzrośnie
Konferencja Handmade Biz Summit to wydarzenie dla twórców, którzy dopiero zaczynają lub nawet myślą o zamianie hobby w biznes. Ale to również wydarzenie dla twórców, którzy już działają, wiedzą jednak, że aby wzrastać, trzeba się rozwijać. To również wydarzenie dla wszystkich spoza branży rękodzielniczej, którzy mogą poznać potencjał handmade i rozpocząć ciekawe współprace...

Dla nas to również rozgrzewka, przedsmak tego, co czeka w kolejnych miesiącach na pokładach naszych flagowych programów, które tradycyjnie ruszają na koniec września, czyli:
VII edycja Akademii Rękodzielnika wystartowała z hukiem. Grona tych kobiet żądnych działania nie powstrzyma jesienna plucha, ani zimowe zawieje 😉. Dzięki narzędziom z Biblioteki Akademii Rękodzielnika samodzielnie mogą pracować nad zagadnieniami, które są dla nich aktualnym wyzwaniem. Z kolei podczas spotkań mogą wymienić się spostrzeżeniami, refleksjami, doświadczeniami.  Ta grupa to oczywiście wsparcie, kiedy życie pisze scenariusz nieco odmienny od założonego, ale przede wszystkim to świetny mastermind z podobnymi sobie.
Przy okazji odsyłamy na oplotkowy kanał YouTube do całej serii pytań związanych z prowadzeniem biznesu (handmade). Cykl filmów z serii Akademia Rękodzielnika to odpowiedzi na pytania, które często trafiają oplotkowej skrzynki lub pojawiają się podczas spotkań. Zapraszamy gorąco do oglądania i zostawiania pytań w komentarzach lub przesyłania ich do nas. Jeśli tylko czas pozwoli, będziemy tę serię rozwijać o kolejne odcinki.
Nie! Nie zapominamy o drugim flagowcu 😉. Ale faktem jest, że mieści się on już całkowicie w kategorii biznes. Choć Agnieszki historia jest zbudowana na miłości do rękodzieła, to wiedza i doświadczenie, które zdobyła mocno poza tę skalę wykraczają i łatwo mogą być dostosowane do innych branż, do innych kobiecych biznesów.

Świat nie stoi w miejscu, a działanie rodzi... kolejne działania. A kiedy działasz, uczysz się, popełniasz błędy, zbierasz lekcje, zdobywasz doświadczenie. Rozwój Oplotek od pierwszych szydełkowych warsztatów po ekosystem dla miłośników i twórców rękodzieła to bieg na długim dystansie. Mnóstwo eksperymentów udanych i nie, mnóstwo inwestycji w ludzi, programy, narzędzia. Mnóstwo badania, testowania, pytania i  wyciągania wniosków. To również udział w projektach, niekoniecznie planowanych, ale wynikających z podejmowanych akcji. Można by to zatrzymywać dla siebie, ale po co, skoro można mnożyć, dzieląc się?

Między innymi dlatego grupy mastermindowe Agnieszki cieszą się uznaniem i coraz trudniej o miejsce (jest limit), by wskoczyć na pokład.

Nowe grupy ruszyły końcem września. Oczywiście od razu z ogromną energią. Bez wątpliwości po to, by rozbić bank pomysłów, rozwiązań i sukcesów.

Jeżeli czujesz, że ten mastermind może być rozwiązaniem właśnie dla Ciebie, wejdź na stronę: oplotki.pl/mastermind, aplikuj już dziś. Nawet jeśli nie od razu będziesz mogła uczestniczyć w grupowych spotkaniach, jako pierwsza dowiesz się o tworzeniu nowych grup.
Agnieszka nie odcina kuponów i szuka coraz to nowych okazji, by jeszcze lepiej móc wspierać innych. Sama również korzysta z programów rozwojowych i mastermindów. A ten, w którym miała okazję uczestniczyć w tym roku był zdecydowanie wyjątkowy. Więcej przeczytasz o nim w naszym wpisie blogowym, kliknij grafikę poniżej, by przejść do wpisu:
 
Oto trzeci kwartał w ogromnym skrócie. Same wisienki. Częstuj się i śmiało podziel ze znajomymi. Na koniec już tylko wspomnę, że trwający ostatni kwartał to w części czas świąteczny, z pewnością będzie rękodzielniczo, ale jednocześnie to czas zamykania spraw, podsumowań i powoli też planowania kolejnych kroków. Już dziś zdradzimy, że tego nie zabraknie. Chcesz dołączyć do dyskusji na temat ceny sukcesu - czyli o tym, co się udało co nie, czy warto rozliczać się z samą sobą i czy warto planować kolejny rok, zanim się on zacznie... kliknij grafikę poniżej.
My dostaniemy info, że chcesz dostać informację o zbliżającym się spotkaniu, a Ty przeniesiesz się na oplotkowy blog, do zeszłorocznego podsumowania.

Na koniec króciutkie podsumowanie o działaniach i zapowiedzi w zakresie:

- rękodzieła (nowy sezon warsztatów rękodzielniczych ruszył od października, nowe letnie moduły w kursach rękodzielniczych dają okazję do zanurzenia się w wakacyjnych wspomnieniach, ale w kolejnym kwartale szykują się kolejne, będzie też świątecznie),
- rękodzieła i biznesu handmade  -  II edycja Handmade Biz Summit - już za nami, ale w ramach jej pogłębień co miesiąc spotykamy się na żywo - w Oplotkach powstał na ten temat ebook i kurs, ale wciąż wracamy do rozprawienia się z wyceną; dla osób zainteresowanych Akademią Rękodzielnika, które z różnych powodów nie mogły dołączyć do bieżącej edycji mamy (wciąż promocyjną) cenę Biblioteki Akademii Rękodzielnika
- biznesu - ruszyły pełne energii spotkania w grupach mastermindowych, ale koniec roku to czas podsumowań, dla Agnieszki to już tradycja, że swoim podsumowaniem dzieli się z innymi, pokazuje jak wyciągać wnioski i co z nimi dalej robić.

Ze szczegółami wrócimy w kolejnym magazynie. Do przeczytania!


Bądź z nami w kontakcie i na bieżąco zagląj do naszych miejsc w sieci:
Facebook
 
Linkedin
 
Youtube
 
Instagram
 
Tiktok
 
Pinterest
 
Wordpress
 
Website
 
Email
Książka Oplotki. Sukces handmade. dostępna w wersji papierowej, cyfrowej oraz w pakiecie
Kursy i boxy rękodzielnicze:
 
 
Kursy i materiały dla przedsiębiorczych twórców:
 
 
I więcej w sklepie:

Email Marketing by ActiveCampaign