Share
Sprawdź, co się u nas działo
 ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
 
Hej !
To nie jest zwykły newsletter. Dziś zapraszamy do naszego oplotkowego magazynu, kwartalnego zestawienia tego, co najważniejsze w Oplotki.pl. Najważniejsze, bo wszystko by się nie zmieściło. Dziś serwujemy podsumowanie drugiego kwartału 2023 roku.
Rękodzieło
Oplotki wyrosły z miłości do rękodzieła i choć daleko już wykraczają poza szydełkowy schemat, tego aspektu nie może u nas nigdy zabraknąć.

Bo i tej miłości nie brak. Piękno rękodzieła to coś, czym chcemy się dzielić, co chcemy propagować, czym chcemy zarażać. Dlatego zapraszamy do wspólnego odkrywania radości płynącej z procesu tworzenia. Nie! Nie tego wielkiego, dostępnego utalentowanym, wielkim artystom. Stawiamy na pokazywanie, że radość tworzenia własnymi rękami jest dostępna dla wszystkich, i że warto z niej czerpać jak najczęściej.

Dlatego niemal w każdy poniedziałek zapraszamy na bezpłatne warsztaty rękodzielnicze. Tak! często wybieramy tematy proste, właśnie po to, by można było zaprosić koleżankę, siostrę, a nawet partnera. Chcemy być na żywo z drugim człowiekiem, pogadać, spotkać się, a rękodzieło to świetny pretekst.

Przyjdź, zaproś bliską Ci osobę, spróbuj...


Zobacz ile tego dobra odbyło się w drugim kwartale 2023:

Kwiecień
(kliknij  nazwę warsztatu, a przeniesiesz się do nagrania)


W tym kwartale na You Tube ciąg dalszy Biblioteki Rękodzielnika, w której przeglądamy i pokazujemy książki oraz materiały, z których niejedna rękodzielniczka czerpała wiedzę. Dla niektórych to taki mały skok w przeszłość i do wspomnień, dla innych źródło wiedzy, bo choć tych pozycji próżno już szukać na półkach księgarni, to jeszcze wciąż krążą po rynku z drugiej ręki.

Zestaw do Punch needle - dotąd tylko jako paczka z akcesoriami - został poszerzony o materiały cyfrowe dostępne na naszej platformie kursowej. Dla tych, którzy po prostu chcą spróbować nowej techniki, nie są pewni, czy punch needle to coś, co pochłonie ich do reszty: podstawowy zestaw materiałów i narzędzi oraz krótkie wprowadzenie do techniki. Świetny zestaw do szybkiej weryfikacji, czy to właśnie to 😉 Jeżeli odpowiedź brzmi tak, wtedy warto zerknąć do kursu punch needle, w którym zagłębiamy się w technikę od przeglądu i doboru materiałów, po tworzenie własnych projektów.

A co środę, na profilu facebookowym spotykamy się w komentarzach pod specjalnym postem, który niesie piękno rękodzieła od oplotkowej społeczności prosto w świat.

Rękodzieło i
biznes (handmade)
Oplotki to również wsparcie dla tych, którym rękodzieło jako hobby nie wystarcza. Mowa oczywiście o twórcach, którzy na bazie swoich umiejętności rękodzielniczych prowadzą biznes lub zamierzają go prowadzić.

W drugim kwartale, w odpowiedzi na potrzeby naszych klientek powróciłyśmy do tematu wyceny rekodzieła jeszcze głębiej niż na początku roku.
Pokochaj wycenę rękodzieła to nie tylko nazwa  kursu online czy ebooka dedykowanych tym twórcom, którzy chcą rozprawić się z tym tematem raz na zawsze. To również hasło, którym wzywamy do podniesienia rękawicy.
Zdajemy sobie sprawę, że wycena bywa uciążliwa. Wątpliwości czy to nie za drogo, czy to nie za tanio, problemy takie jak zaniżanie ceny albo ciągłe tłumaczenie, dlaczego mój produkt tyle kosztuje, itp...
Dlatego do bogactwa przeróżnych materiałów, które ukazały się w naszych miejscach w sieci (klikając grafikę powyżej trafisz na blog z odnośnikami do wielu z nich), postanowiłyśmy dorzucić 4 dniowe bezpłatne wyzwanie:
Przez 4 dni zachęcałyśmy, by spojrzeć na temat wyceny nieco głębiej niż wskazuje na to prosty wzór "materiały+czas+marża". Zachęcałyśmy, by zajrzeć w siebie... z resztą nagrania z tych czterech dni są jeszcze dostępne. Wystarczy kliknąć grafikę wyżej i uzupełnić formularz, a link do wyzwania oraz mnóstwo innych materiałów o wycenie wyląduje w Twojej skrzynce.

Drugi kwartał to również przygotowania, do kolejnej edycji Akademii Rękodzielnika - flagowego 6 miesięcznego (startujemy co roku we wrześniu)  programu wsparcia dla przedsiębiorczych twórców. Między innymi specjalne spotkania dla osób zainteresowanych dołączeniem. Po co? By rozwiać wszelkie wątpliwości, aby odpowiedź na pytanie: czy to coś dla mnie była jasna.

Nagranie ostatniego z tych spotkań jest wciąż dostępne. Jeżeli rozważasz dołączenie, zapraszam do obejrzenia.  
Drugi kwartał to również spotkania z uczestniczkami, które już zdecydowały się na edycję 2023/2024. Wcześniejsza decyzja, to wcześniejszy dostęp do materiałów Bibiloteki Akademii Rekodzielnika, bonusowe spotkania na żywo oraz przede wszystkim możliwość strategicznego zaplanowania działań, na kolejne półrocze.

To również podsumowanie pracy poprzedniej edycji. Znajdziesz je na naszym blogu, kliknij grafikę poniżej:
Na oplotkowy kanał YouTube odsyłamy również do całej serii pytań związanych z prowadzeniem biznesu (handmade). Cykl filmów z serii Akademia Rękodzielnika to odpowiedzi na pytania, które często trafiają do mojej skrzynki lub pojawiają się podczas spotkań. Zapraszamy gorąco do oglądania i zostawiania pytań w komentarzach lub przesyłania ich do nas. Jeśli tylko czas pozwoli, będziemy tę serię rozwijać o kolejne odcinki.

Drugi kwartał to również praca nad drugą edycją Handmade BiZ Summit biznesowej konferencji online dla branży rękodzielniczej.

 
II edycja HBS2023 dopiero we wrześniu, ale przygotowania ruszyły pełną parą. Tworzenie grafik, spotkania z prelegentami, obróbka materiałów... Wszystko po to, aby zaraz po wakacjach zaserwować pyszny i wypełniony kaloriami wiedzy zestaw de lux.

Ta konferencja to nie tylko okazja dla przedsiębiorczych rękodzielników, aby sprawdzić, co aktualnie dzieje się w branży. To również możliwość zdobycia wiedzy od osób, które działają na innych polach, ale ich wiedzę łatwo przełożyć na potrzeby działalności handmade. To również opcja networkingowa, czyli możliwość nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych, również dla osób działających daleko od handmade.

Udział w konferencji podczas jej trwania jest bezpłatny, wystarczy się zapisać na listę HandmadeBizSummit2023. Z doświadczeń poprzedniej edycji wiemy, że ta ogromna dawka wiedzy bywa trudna do skonsumowania w tak krótkim czasie, dlatego znów, wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów, umożliwimy specjalną opcję wykupu materiałów, które umieszczone na wygodnej platformie kursowej, będą dostępne do sierpnia 2024. Więcej szczegółów już wkrótce.

Zapraszamy również do lektury artykułu, w którym znajdziesz info o poprzedniej edycji oraz bieżące aktualności Handmade Biz Summit.
By przenieść się do artykułu kliknij grafikę poniżej:
 
Biznes
Świat nie stoi w miejscu, a działanie rodzi... kolejne działania. A kiedy działasz, uczysz się, popełniasz błędy, zbierasz lekcje, zdobywasz doświadczenie. Rozwój Oplotek od pierwszych szydełkowych warsztatów po ekosystem dla miłośników i twórców rękodzieła to bieg na długim dystansie. Mnóstwo eksperymentów udanych i nie, mnóstwo inwestycji w ludzi, programy, narzędzia. Mnóstwo badania, testowania, pytania i  wyciągania wniosków. To również udział w projektach, niekoniecznie planowanych, ale wynikających z podejmowanych akcji. Można by to zatrzymywać dla siebie, ale po co, skoro można mnożyć, dzieląc się?

Między innymi dlatego grupy mastermindowe Agnieszki cieszą się uznaniem i coraz trudniej o miejsce (jest limit), by wskoczyć na pokład.

Aby i na tym polu wyjść na przeciw potrzebom klientek, w drugim kwartale testowałyśmy nowy format mastermindu, krótszy, bo tylko 3 miesięczny, ale zdecydowanie nie mniej intensywny niż główna jego odsłona.  

Teraz pora złapać chwilę oddechu - dać sobie czas na to, aby nowa wiedza, nowo wdrożone strategie podziałały. Dać sobie czas na obserwację i wyciąganie wniosków.
Aby we wrześniu, z nową energią znów rozbić bank pomysłów, rozwiązań i sukcesów.
Kolejna edycja grup mastermindowych rusza we wrześniu, jednak podobnie jak w przypadku Akademii Rękodzielnika, na liście uczestniczek już są pierwsze kandydatki. Jeżeli myślisz o dołączeniu, pisz od razu, ponieważ we wrześniu limit miejsc może być już wyczerpany.
Mastermindy mają ogromną moc i mogłybyśmy rozpisywać się nad płynącymi z nich korzyściami jeszcze długo, ale chcemy wspomnieć o czymś, co miało miejsce w pierwszym kwartale 2023 roku, i co podobnie jak mastermind, otwiera pole całkiem nowym możliwościom.
W pierwszym kwartale 2023 swoją premierę miał 4 tygodniowy program online Affilate 2.0.
Wiem! Powtarzam się, ale znów wsłuchując się w prośby moich klientek, w drugim kwartale światło dzienne ujrzała wersja polskojęzyczna: Afilacja 2.0.
Kliknij grafikę powyżej, by poznać wszystkie szczegóły tego programu.

 
Oto drugi kwartał w ogromnym skrócie. Same wisienki. Częstuj się i śmiało podziel ze znajomymi. Na koniec już tylko wspomnę, że trzeci kwartał to po części wakacje, podczas których cały zespół będzie odpoczywał, ale i świętował 5 urodziny Stowarzyszenia Oplotki.  Ale przede wszystki to nowości w zakresie:
- rękodzieła (szykują się nowe moduły w kursach rękodzielniczych),
- rękodzieła i biznesu handmade  -  startujemy z II edycją Handmade Biz Summit - biznesowej konferencji dla branży handmade oraz otwieramy Akademię Rękodzielnika
- biznesu owieramy nowe rozdanie w grupach mastermindowych

Ze szczegółami wrócimy w kolejnym magazynie. Do przeczytania!
 
 
Wspaniałego dnia!
Agnieszka i zespół OPLOTKI
Facebook
 
Linkedin
 
Youtube
 
Instagram
 
Pinterest
 
Wordpress
 
Website
 
Email
Książka Oplotki. Sukces handmade. dostępna w wersji papierowej, cyfrowej oraz w pakiecie
Kursy i boxy rękodzielnicze:
 
 
Kursy i materiały dla przedsiębiorczych twórców:
 
 
I więcej w sklepie:

Email Marketing by ActiveCampaign