Share
 
Hej !
To nie jest zwykły newsletter. Dziś zapraszam do naszego oplotkowego magazynu, kwartalnego zestawienia tego, co najważniejsze w Oplotki.pl. Najważniejsze, bo wszystko by się nie zmieściło. Dziś serwujemy podsumowanie pierwszego kwartału 2023 roku.
Rękodzieło
Oplotki wyrosły z miłości do rękodzieła i choć daleko już wykraczają poza szydełkowy schemat, tego aspektu nie może u nas nigdy zabraknąć.

Bo i tej miłości nie brak. Piękno rękodzieła to coś, czym chcemy się dzielić, co chcemy propagować, czym chcemy zarażać. Dlatego zpraszamy do wspólnego odkrywania radości płynącej z procesu tworzenia. Nie! Nie tego wielkiego, dostępnego utalentowanym, wilekim artystom. Stawiamy na pokazywanie, że radość tworzenia własnymi rękami jest dostępna dla wszystkich, i że warto z niej czerpać jak najczęściej.

Dlatego niemal w każdy poniedziałek zapraszamy na bezpłatne warsztaty rękodzielnicze. Tak! często wybieramy tematy proste, właśnie po to, by można było zaprosić koleżankę, siostrę, a nawet partnera. Chcemy być na żywo z drugim człowiekiem, pogadać, spotkać się, a rękodzieło to świetny pretekst.

Przyjdź, zaproś bliską Ci osobę, spróbuj...


Zobacz ileż, tego dobra odbyło się w pierwszym kwartale 2023:

Styczeń - start sezonu i nowa formuła spotkań - na You Tube:
(kliknij  nazwę warsztatu, a przeniesiesz się do nagrania)

W tym kwartale na You Tube wskoczyła nowa seria o publikacjach rękodzielniczych,
w której przeglądamy i pokazujemy książki oraz materiały, z których niejedna rękodzielniczka czerpała wiedzę. Dla niektórych to taki mały skok w przeszłość i do wspomnień, dla innych źródło wiedzy, bo choć tych pozycji próżno już szukać na półkach księgarni, to jeszcze wciąż krążą po rynku z drugiej ręki.

Kurs szydełkowania - który prowadzi krok po kroku od pierwszego splotu szydełkowego po własne oryginalne projekty, został wzbogacony o nowy moduł, pełen inspiracji do tworzenia szydełkiem nie tylko pięknych dodatków do wnętrz, ale również garderoby
A co środę, na profilu facebookowym spotykamy się w komentarzach pod specjalnym postem, który niesie piekno rękodzieła od oplotkowej społeczności prosto w świat.

Rękodzieło i
biznes (handmade)
Oplotki to również wsparcie dla tych, którym rękodzieło jako hobby nie wystarcza. Mowa oczywiście o twórcach, którzy na bazie swoich umiejętności rękodzielniczych prowadzą biznes lub zamierzają go prowadzić.

Pierwszy kwartał w tym aspekcie, to przede wszystkim temat wyceny.
Pokochaj Wycenę Rękodzieła to nie tylko nazwa kursu online czy ebooka dedykowanych tym twórcom, którzy chcą rozprawić się z tym tematem raz na zawsze. To również hasło, którym wzywamy do podniesienia rękawicy.
Zdajemy sobie sprawę, że wycena bywa uciążliwa. Wątpliwości czy to nie za drogo, czy to nie za tanio, problemy takie jak zaniżanie ceny albo ciągłe tłumaczenie, dlaczego mój produkt tyle kosztuje, itp...
Dlatego w lutym poza licznymi materiałami, które ukazały się w naszych miejscach w sieci (klikając grafikę powyżej trafisz na blog z odnośnikami do wielu z nich), odbył się również masterclass skupiony na wycenie właśnie.
Mnóstwo pytań, gorąca dyskusja i... zbyt mało czasu, dlatego w kwietniu wracamy do tematu w szerszej formie - wyzwania 4 dniowego.
Ale pierwszy kwartał to również intensywna praca w Akademii Rękodzielnika - flagowym  6 miesięcznym (startujemy co roku we wrześniu)  programie wsparcia dla przedsiębiorczych twórców.

6 miesięcy, 12 spotkań, mnóstwo wiedzy dostępnej w Bibilotece Akademii Rekodzielnika, mnóstwo pytań, wątpliwości, ale przede wszystkim dyskusji oraz działania

Jesteśmy świeżutko po zakończeniu szóstej edycji. Końcem marca uczestniczki świętowały zakończenie 6 miesięcznej pracy. W tej chwili tworzymy podsumowanie tej edycji i mamy nadzieję, już wkrótce z nim wrócić.

A przy okazji od razu zapraszamy do kolejnej edycji. Rusza we wrześniu, ale w Oplotkach zawsze: kto pierwszy ten lepszy, i można dołączyć znacznie wcześniej. Dlaczego warto? odsyłamy do filmu:
Na oplotkowy kanał YouTube odsyłamy również do całej serii pytań związanych z prowadzeniem biznesu (handmade). Cykl filmów z serii Akademia Rękodzielnika to odpowiedzi na pytania, które często trafiają do mojej skrzynki lub pojawiają się podczas spotkań. Zapraszamy gorąco do oglądania i zostawiania pytań w komentarzach lub przesyłania ich do nas. Jeśli tylko czas pozwoli, będziemy tę serię rozwijać o kolejne odcinki.

Pierwszy kwartał to również premiera nowej opcji dla rękodzielników - czyli możliwość płatnej promocji Twoich warsztatów lub Twojego rękodzieła. Ta oferta zapewne będzie zmieniać, by jeszcze lepiej odpowiadać potrzebom naszych klientów. Bo łączy nas wspólny cel - propagować rękodzieło i zarażać jego bakcylem.

Biznes
Świat nie stoi w miejscu, a działanie rodzi... kolejne działania. A kiedy działasz, uczysz się, popełniasz błędy, zbierasz lekcje, zdobywasz doświadczenie. Rozwój Oplotek od pierwszych szydełkowych warsztatów po ekosystem dla miłośników i twórców rękodzieła to bieg na długim dystansie. Mnóstwo eksperymentów udanych i nie, mnóstwo inwestycji w ludzi, programy, narzędzia. Mnóstwo badania, testowania, pytania i  wyciągania wniosków. To również udział w projektach, niekoniecznie planowanych, ale wynikających z podejmowanych akcji. Można by to zatrzymywać dla siebie, ale po co, skoro można mnożyć, dzieląc się?

Między innymi dlatego grupy mastermindowe Agnieszki cieszą się uznaniem i coraz trudniej o miejsce (jest limit), by wskoczyć na pokład.
Najlepiej jednak poznać opinie uczestniczek. Znajdziesz je poniżej na grafikach. To tylko fragmenty - w całości  nie zmieściłyby się tutaj, ale zachęcamy, by kliknąć i doczytać do końca.
Mastermindy mają ogromną moc i mogłybyśmy rozpisywać się nad płynącymi z nich korzyściami jeszcze długo, ale chcemy wspomnieć o czymś, co miało miejsce w pierwszym kwartale 2023 roku, i co podobnie jak mastermind, otwiera pole całkiem nowym możliwościom.
Affiliate 2.0 - czyli pilotażowa anglojęzyczna wersja kursu o afiliacji. Ogromny jej sukces i wiele zapytań musiał mnie popchnąć do tego, by pójść za ciosem i stworzyć również opcję w języku polskim.  I już niebawem ruszy jej pilotażowa wersja - dlatego jeśli jesteś zainteresowana koniecznie kliknij guzik poniżej i uzupełnij  formularz:
 
Oto pierwszy kwartał w ogromnym skrócie. Same wisienki. Częstuj się i śmiało podziel ze znajomymi. Na koniec już tylko wspomnę, że drugi kwartał również będzie obfitował w nowości w zakresie:
- rękodzieła (szykują się nowe moduły w kursach rękodzielniczych),
- rękodzieła i biznesu handmade (pracujemy nad nową odsłoną jednego z ebooków oraz już rozpoczynamy planowanie drugiej edycji Handmade Biz Summit - biznesowej konferencji dla branży handmade),
- biznesu (testujemy pilotażową skróconą wersję mastermindu oraz wspomnianego już programu o afiliacji).

Ze szczegółami wrócimy w kolejnym magazynie. Do przeczytania!
 
 
Wspaniałego dnia!
Agnieszka i zespół OPLOTKI
Facebook
 
Linkedin
 
Youtube
 
Instagram
 
Pinterest
 
Wordpress
 
Website
 
Email
Książka Oplotki. Sukces handmade. dostępna w wersji papierowej, cyfrowej oraz w pakiecie
Kursy i boxy rękodzielnicze:
 
 
Kursy i materiały dla przedsiębiorczych twórców:
 
 
I więcej w sklepie:

Email Marketing by ActiveCampaign